Specifika pro Kolej 17. listopadu

Z Matfyzácká kuchařka
Verze z 26. 7. 2021, 19:33, kterou vytvořil Nogare (diskuse | příspěvky) (Zmena autobusových liniek a výhodných spojení)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nejdůležitějším bodem, odkud se cestuje na kolej, je stanice metra Nádraží Holešovice. Odtud se na kolej dá jít pěšky přes most nebo se jede autobusem. Cesta pěšky trvá patnáct minut, ale pokud opravdu spěcháte, můžete to uběhnout i za sedm minut. Autobusem se na kolej jezdí buď linkou 112 na zastávku Povltavská, na Kuchyňku autobusem číslo 201 nebo 187 na Pelc Tyrolku. Až se budete rozhodovat, na kterou z techto zastávek jet, vězte, že průměrnému matfyzákovi trvá cesta z Povltavské cca 10 minut, z Kuchyňky 15 a z Pelc Tyrolka asi 5. Naskytá se tu jeden problém, linka 187 víc nejezdí jako jezdí a navyše o víkendech a prázdninách ji neuvidíte vůbec. V opačném směru, tj. z koleje pryč, Povltavská neexistuje a je místo ní Trojská. V případu zastávky Pelc Tyrolka existuje jenom jedna zastávka a ta vas zavede i spátky na Nádraží, z toho vyplíva, že nejefektívnejší spůsob dopravy je práve linka 187, no spíše to projdete dřívě pěšky než by jste na ni čekeli.

Při cestách ve směru od Výstaviště (tedy např. ze Strossmayeráku nebo Právnické fakulty) se s výhodou používá tramvaj 17 do zastávky Trojská (z koleje: po silnici k ZOO, až narazíte na tramvajové koleje). Ku příkladu spousta vašich kolegů jezdí touto linkou, s přestupem na linku 15, do budovy na Malej Strane.

Každý matfyzák dříve nebo později objeví, že tramvajové zastávky s názvem Nádraží Holešovice jsou dvě, a to tehdy, když zrovna vystoupí na té špatné a zmateně se rozhlíží, kde to je. Do odlehlejší zastávky jezdí tramvaj 17, pokud chcete zvolit tu blíž doporučujeme využít spoj 112 rovnako ze zastávky Trojská.