Nefakultní budovy

Z Matfyzácká kuchařka
1 1


Kromě budov, ve kterých probíhá výuka těch podřadnějších předmětů, jako je matematická analýza, navštívíte i budovy jiné. Nejdůležitější z nich je SCUK Hostivař, kde probíhá většina tělocviků. Dalšími budovami jsou například Karolinum – historické sídlo univerzity, které navštívíte při imatrikulaci – a nebo loděnice v Malé Chuchli, kde probíhá výuka kanoistiky.

SCUK (Sportovní centrum UK) Hostivař

Tělocvikáři V prvním patře (to je to, do kterého vejdete hlavním vchodem) této budovy sídlí katedry tělesné výchovy (KTV) několika fakult, naše KTV je samozřejmě ta úplně vzadu.

Pokud hledáte šatny, u většiny sportů půjdete správně, když za vchodem sejdete po schodech a dáte se do chodby vlevo (dámské jsou pak vpravo, pánské vlevo). Na bazén si oproti ISICu vyzvedněte visací zámeček u okýnka pod schody a jděte do šaten za okýnkem. Na ostatní sporty byste měli mít zámek vlastní.

Tato budova, nebo spíše její umístění, se stane důvodem, proč budou někteří z vás nenávidět tělesnou výchovu. Budova se totiž nachází na opačném konci Prahy než zbytek matfyzáckého světa.

Karolinum (rektorát UK)

Byrokraté Rektorát fakultě pochopitelně nepatří. Je to něco jako náš děkanát, ale „o patro výš“. Ve staroslavném Karolinu se konají dva obřady ohraničující studium: imatrikulace (tu může zažít každý) a promoce (tu jenom ti vytrvalí).

Loděnice Malá Chuchle

Tělocvikáři Na ty, kteří si zapíší kanoistiku, čeká první měsíc zimního semestru a poslední měsíc(e) semestru letního dojíždění do Malé Chuchle (v zimě se s kajaky nacpete mezi plavce do bazénu v Hostivaři).