Ideální algoritmy

Z Matfyzácká kuchařka
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Níže naleznete několik doporučených tras, které se vám pravděpodobně budou hodit. Pokud máte času nazbyt a pro strach uděláno, nebojte se experimentovat a nalézt si vaši vlastní optimální trasu.

V následujících doporučených cestách pomocí MHD je použito toto značení:

M C (X Y) metro, trasa C, z X do Y
T 8, 24 (X Y)/2 tramvaje číslo 8 a 24 z X do Y a jsou to dvě zastávky
B 201 (X Y)/2 autobus číslo 201 (zbytek jako u tramvaje)
V 221 (X Y) vlak na trati 221 z X do Y

Vaše cesty z koleje zpravidla povedou přes Nádraží Holešovice, kam se pomocí MHD lze dostat dvěma způsoby, a tedy můžete použít následující substituci: B 201 (Kuchyňka Nádrhol)/2 = B 112 (Trojská Nádrhol (jih))/1 = T 17 (Trojská Nádrhol (sever))/1. Také je téměř vždy výhodnější jít pěšky po mostě a na první křižovatce doprava až k Nádrholu. Krom toho, že časový rozptyl je minimální a spolehlivost maximální, tak na metro přijdete ze strany, která bude poté na Ípáku/Florenci nejblíže výstupu. Pokud nepotřebujete na metro, ale směrem na Strossmayerák, vyplatí se jít pěšky na Trojskou (do 10 min).

Troja (fyzika – učebny T)
Pěšky po chodníku směrem k mostu, projít pod mostem do nízké modrošedé budovy spojené s věžákem stejné barvy.

Troja (fyzika a informatika – učebny N)
Pěšky po chodníku směrem k mostu, před ním zleva obejít parkoviště-vrakoviště, projít pod mostem a nahoru doleva k nejnovější bílé budově.

Troja (angličtina – učebny V)
Pěšky po chodníku směrem k mostu, před ním zleva obejít parkoviště-vrakoviště, projít pod mostem a rovně do nízké budovy nespojené s věžákem stejné barvy.

Karlín
B 201 (Kuchyňka Nádrhol)/2, M C (Nádrhol Florenc)/2, T 3, 8, 24 (Florenc Křižíkova)/2, přejít ulici, budova naproti, nebo i pěšky z Florence. Tato volba je průměrně nejlepší, nicméně s relativně velkým rozptylem.

Alternativně lze zvolit cestu pouze s jedním přestupem přes Bulovku, tj. B 201 (Kuchyňka Bulovka)/3, T 3, 24 (Bulovka Křižíkova)/8. Budova je pár desítek metrů za zastávkou po pravé straně.

Pěkná a rychlá je i cesta na kole podél řeky: po cyklotrase A2 od kolejí směrem na Palmovku přes Thomayerovy sady a Rohanský ostrov do Karlína. Ve dvoře budovy MFF je použitelný stojan. Přístup do dvora je druhými vraty, zvoňte na vrátnici.

Karlov
B 201 (Kuchyňka Nádrhol)/2, M C (Nádrhol Pavlák)/5, vylézt směr ulice Na Bojišti, přejít po semaforech magistrálu, projít kousek po její pravé straně nahoru směrem k Vyšehradu, zahnout doprava (ulice Na Bojišti), na konci doleva, pořád rovně, poslední dvě budovy na pravé straně jsou budovy Ke Karlovu 3 a 5 (v opačném pořadí). Z Pavláku lze též jet jednu zastávku autobusem 148 do zastávky Dětská nemocnice Karlov a tím se přiblížit ke škole.

Malá Strana
Existuje několik možností, jak se tam pomocí autobusu, metra a tramvaje dostat. Asi nejrychlejší z nich je dojít na zastávku Trojská a odtud T 17 (Trojská Čechův most)/6, T 15 (Čechův most Malostranské náměstí)/2.

V závislosti na denní době a ročním období časově ekvivalentní či trochu pomalejší spojení je pomocí metra, a to B 201 (Kuchyňka Nádrhol)/2 (nebo pěšky), M C (Nádrhol Muzeum)/4, M A (Muzeum Malostranská)/3, T 12, 15, 20, 22, 23 (Malostranská Malostranské náměstí)/1.

Pokud neradi přestupujete a nikam nespěcháte, můžete se svézt z Holešovic až na Malou Stranu pomocí tramvaje číslo 12. Doporučujeme přibalit svačinu a dostatečně tlustou knížku.

Mnohdy je ale doprava kolem Malostranské zkolabovaná, tudíž je občas lepší jít z Malostranské (častěji na Malostranskou) pěšky, můžete přitom projít Valdštejnskou zahradou.

Taky je možné využít kolo. Lidé, kterým nevadí jízda v hustém provozu, můžou jet od koleje rovně po Magistrále na Nábřeží Kapitána Jaroše a pak podél řeky. Čas cesty lze tímto způsobem stáhnout i na 15 minut. Nebo se můžete vydat po cyklostezce směrem k ZOO, přes Trojskou lávku do Stromovky a nahoru do Letenského parku. Nakonec sjedete Chotkovy sady a cesta vpravo před Malostranskou vede až na náměstí před školou. Kola se parkují v chodbě vlevo (u automatů) nebo ve dvoře.

Hostivař
B 201 (Kuchyňka Nádrhol)/2, M C (Nádrhol Hlavák)/3, V S9 (Hlavák Hostivař)/3, pěšky po silnici podél trati směrem na Benešov, dokud zpoza paneláků nevykoukne SCUK, nebo kolem rybníka dolů a sídlištěm ke SCUKu. Alternativně pěšky přes silnici a dolů na konečnou tram a B 125 (Nádr. Hostivař Gercenova)/1.

Nebo: B 201 (Kuchyňka Nádrhol)/2, M C (Nádrhol Muzeum)/4, M A (Muzeum Skalka)/6, B 125 (Skalka Gercenova)/7, příčnou ulicí (to je Gercenova), vlevo kolem nákupního střediska.

Nebo: B 201 (Kuchyňka Střížkov)/7, B 183 (Střížkov Gercenova)/18. Tato varianta je spolehlivá především mimo špičku.

Karlov — Karlín
Pěšky na Ípák, M C (Pavlák Florenc)/4, T 3, 8, 24 (Florenc Křižíkova)/2, přejít ulici a vejít dovnitř.

Troja — kamkoliv
Jako z koleje

Karlov — Malá Strana
Pěšky celou ulicí Ke Karlovu, až dojdete k tramvajovým kolejím, pak vlevo a za další křižovatkou na pravé straně je zastávka Štěpánská, T 22, 23 (Štěpánská Malostranské náměstí)/6. Cestu si můžete zkrátit přes Kateřinskou zahradu. Bojíte-li se jít na Štěpánskou, tak pěšky na Ípák a T 22, 23 (Pavlák Malostranské náměstí)/7. Hlavně na Pavláku nepodlehněte nacvičené cestě do metra.

Karlín — Malá Strana
M B (Křižíkova Národní třída)/4, T 22, 23 (Národní třída Malostranské náměstí)/4.

Nebo: T 8 (Křižíkova Náměstí Republiky)/4, T 15 (Náměstí Republiky Malostranské náměstí)/4.

Nebo: M B (Křižíkova Můstek)/3, M A (Můstek Malostranská)/2, T 12, 15, 20, 22, 23 (Malostranská Malostranské náměstí)/1. Často rychlejší než výše uvedené, pokud nejede správná tramvaj a opravdu spěcháte (seběhnete schody, proběhnete přestup na metro A, vyběhnete schody). Takto se dá nejlépe jezdit, pokud přebíháte mezi oběma budovani o 10 min přestávce, na další hodinu přijdete většinou o cca 10 min později.