Specifika pro Kolej 17. listopadu

Z Matfyzácká kuchařka
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nejdůležitějším bodem, odkud se cestuje na kolej, je stanice metra Nádraží Holešovice. Odtud se na kolej dá jít pěšky přes most nebo se jede autobusem. Cesta pěšky trvá patnáct minut, ale pokud opravdu spěcháte, můžete to uběhnout i za sedm minut. Autobusem se na kolej jezdí buď linkou 112 na zastávku Povltavská nebo na Kuchyňku autobusem číslo 201. Až se budete rozhodovat, jestli jet na Kuchyňku, nebo na Povltavskou, vězte, že průměrnému matfyzákovi trvá cesta z Povltavské o 3 – 4 minuty déle než cesta z Kuchyňky. V opačném směru, tj. z koleje pryč, Povltavská neexistuje a je místo ní Trojská.

Při cestách ve směru od Výstaviště (tedy např. ze Strossmayeráku nebo Právnické fakulty) se s výhodou používá tramvaj 17 do zastávky Trojská (z koleje: po silnici k ZOO, až narazíte na tramvajové koleje).

Každý matfyzák dříve nebo později objeví, že tramvajové zastávky s názvem jsou dvě, a to tehdy, když zrovna vystoupí na té špatné a zmateně se rozhlíží, kde to je. Do odlehlejší zastávky jezdí tramvaj 17.