V sobotu 5. února pořádáme první komentovanou procházku Prahou. Vyrazíme na Pevnost Vyšehrad – podíváme se na hradby i na hřbitov.

Do areálu vstoupíme Táborskou, respektive Leopoldovou branou. Na úvod si řekneme něco k historii hradu. Obejdeme hradby a zastavíme se na čtyřech bastionech, odkud shlédneme na Prahu a kde si povíme víc o hradním opevnění. Cestou si prohlédneme několik známých sousoší a na několika místech i zbytky starší architektury. Poté se vrátíme kolem kaple, rotundy a děkanství ke kapitulnímu chrámu, který je ikonou celého objektu. Podobně jako vše skončí i naše prohlídka na hřbitově, kde si ukážeme Slavín – nejznámější hrobku v Praze. Součástí naší procházky nebudou prohlídky interiérů, které jsou přístupné samostatně s průvodcem nebo průvodním textem, účastníci se jim mohou věnovat individuálně po skončení společné části.

Kdo bude chtít, může odejít z areálu společně Cihelnou branou a Vratislavovou ulicí na tramvajovou zastávku Výtoň, ze které se snadno dostane na metro Karlovo náměstí.

Sraz: 10:15 ve stanici metra Vyšehrad (směr Háje)

Předpokládaný konec: 13:00

S sebou: občerstvení pro vlastní potřebu, teplé oblečení dle předpovědi

Průvodci: Zuzka s Kubou

Pro zájemce bude zajištěn překlad do angličtiny.

Matfyzácké procházky Prahou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *