Nejdůležitější menzy

Z Matfyzácká kuchařka
Verze z 13. 7. 2015, 14:38, kterou vytvořil Streda (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „Menzy jsou naše školní jídelny. V menze se platí jídla studentským průkazem, na který je tedy nutné si v menze nabít peníze. Při první návš…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Menzy jsou naše školní jídelny. V menze se platí jídla studentským průkazem, na který je tedy nutné si v menze nabít peníze. Při první návštěvě menzy je navíc nutné se registrovat (a tato registrace je poté platná napříč menzami UK). Navíc je možné si díky tomuto účtu rezervovat jídla přes https://kamweb.ruk.cuni.cz/webkredit/ nebo dotykové obrazovky v jednotlivých menzách (alespoň den předem, systém samozřejmě nekomaptibilní s ostatními na UK). Rezervací si akorát zajistíte, že vybrané jídlo opravdu dostanete - v případě, že jdete na blind, pak se budete muset spokojit s tím, co ještě je. Cena oběda pro studenty bývá okolo 45-50Kč. Většinou jsou v menze 4 jídla (alespoň jedno vždy bezmasé) + polévka, často se objeví i vyšší čísla, taktéž s o něco vyšší cenou. O sobotách a nedělích nevaří žádná menza. Další možností stravování je kupování dotovaných baget (tj. za poměrně lidové ceny) na vrátnicích kolejí i menz.

Menza 17. listopadu

Nachází se v suterénu Áčka. Velmi výhodná zvláště pro ubytované a ty, co měli výuku v Troji. Kvalita jídla bývá průměrná. Fungoval tu i bufet, ale byl zrušen. Ani se není moc co divit, vzhledem k jeho cenám, otevírací době a ochotě obsluhy. Část jeho funkce převzala pokladna v menze v době oběda.

Najdete ji, půjdete-li ze vstupního vestibulu budovy A po schodech dolů do suterénu a doprava.

Albertov (Albertov 2)

Nachází se pod budovami na Karlově, což ocení obvzláště matematici (v prváku) a fyzici. Ačkoliv fronty bývají dlouhé, tak kupodivu celkem rychle ubývají a většinou nebývá problém se sezením.

Z obou fakultních budov se k této menze dostanete nejrychleji cestou mezi těmito budovami, kdy půjdete pořád rovně, dokud po pravé straně neuvidíte lepší kůlnu s nápisem Menza.

Budeč (Wenzigova 20)

Další z menz na Karlově. Je znatelně menší než ta na Albertově, takže ve špatný čas může být trochu problém s místem, nicméně to je vykoupeno tím, že tam o něco lépe vaří.

Nejrychlejší cesta z obou budov je směrem k Nuselskému mostu (tj. doprava, na konci ulice doleva), kde pochodem přejdete pod magistrálou, pak doleva a na nejbližší křižovatce doprava. Další možností je vydat se z budovy (je jedno jestli Karlov 3 nebo Karlov 5) doleva a poté na křižovatce s Wenzingovou ulicí doprava. Menza se nachází na konci ulice.

Jednota (Opletalova 38)

Často velké, ale rychle ubíhající fronty. Vaří poměrně dobře, matfyzáci tam jezdí hlavně z Karlína nebo se stavují při cestě na Karlov. Je navíc velmi prostorná a díky tomu se u jídla většinou nemusíte mačkat s cizími lidmi.

Dojedete-li tramvají na Masarykovo nádraží, půjdete podél pravé strany Masarykova Nádraží, přejdete na první křižovatce zahnete doprava do Opletalovy ulice, menza se nachází po levé straně téměr na začátku ulice. Od metra vystoupíte na Hlavním Nádraží, vydáte se doprava-dolů přes park až dojdete do Opletalovy ulice.

Arnošta z Pardubic (Voršilská 1)

Menza Arnošta z Pardubic - nebo taky Voršilská je polohou výhodná pro ty, kdo tráví čas na MS, případně během přesunu na Karlov. Můžete počítat s většími frontami a nedostatkem místa k sezení. Na druhou stranu zde velmi dobře vaří, takže to za to mačkání stojí.

Z Malostranského náměstí jeďte 22 na stanici tramvaje Národní divadlo. Dále po směru tramvaje 1. ulice vpravo, za první "křižovatkou" je dům s velkými dřevěnými dveřmi a za nimi se skrývá menza.

Z Národní třídy (tram či metro B) se vydejte do ulice Ostrovní (z metra doleva, směrem od obchodního domu My) a hned za tramvajovou zastávkou do uličky vpravo, kterou půjdete stále rovně. Ve druhé odbočce vlevo najdete menzu (jediný dům na pravé straně uličky) s velkými dřevěnými dveřmi.

Právnická (Nám. Curieových 7)

V této menze obědvá spousta krásných právniček. Menza se nachází ve sklepě budovy právnické fakulty. Jídlo dobré, porce slušné, fronty větší, rychle se posunující.

Z Karlína nasednout na osmičku nebo od koleje na sedmnáctku a dojet na stanici Čechův most, přejít most a po pravé straně hned za mostem je budova práv (veliká a mohutná, pevnost připomínající). Z Čechova mostu můžete též jet tramvají 17 na zastávku Právnická fakulta. Upozorňujeme, že dopravní informace nemusí být zcela správné, protože v této oblasti dochází často k výlukám. Pěší přesun přes most výluku nemívá. Z opačného směru, od Malostranské, je možné projít Mánesův most, odbočit doleva a k budově Právnické fakulty dojít po nábřeží Vltavy.